Обрати сторінку

Теги на YouTube – це ключові слова і фрази, які описують суть ролика. Завдяки тегам і іншим факторам алгоритми платформи розпізнають зміст відео. Теги невидимі для користувачів, але пошукові роботи їх відстежують. Вдало підібрані теги можуть допомогти відео потрапити в топ пошукової видачі, а також в рекомендовані.

Навіщо потрібні теги на YouTube

Теги виконують три основні функції:

 • просувають відео в пошуковій видачі
 • сприяють попаданню в рекомендовані ролики з аналогічної тематики
 • допомагають відображати відео потенційній цільовій аудиторії

Просто взяти і вписати в якості тегів найпопулярніші запити теж не можна. Якщо обрані ключові НЕ будуть доречні до суті ролика, це закінчиться неприємними наслідками. Наприклад, спадом кількості переглядів, дизлайками, зниженням показника утримання глядачів. Як підсумок – ролик виявиться в кінці видачі.
Більш того, YouTube може оцінити їх як помилкові метадані, а це вже загроза видалення відео.

Як підібрати теги для відео на YouTube

Перед оформленням тегів для ролика подумайте, який запит ви б самі ввели для пошуку свого відео, які слова найбільш точно передають його зміст. Але безумовно не можна покладатися тільки на інтуїцію. Зберіть семантичне ядро ​​для свого відео. Визначте ключові слова, що описують зміст ролика, і подивіться що шукають підписники разом з цими словами. Використовуйте для цього профільні сервіси (VidIQ, Serpstat, Keyword Tool та ін.). Якщо ви ведете канал регулярно, то вивчення запитів може стати джерелом ідей для нових роликів. Дізнавайтеся, що користувачі шукають найчастіше у вашій ніші і генеруйте нові теми для відео.

При введенні ключового слова в пошуковий рядок YouTube видає пов’язані підказки, які є найпопулярнішими запитами. Аналіз виданих фраз допоможе знайти теги, які вам підходять.

Наприклад, введемо в пошуковий рядок словосполучення “італійська паста”. І YouTube відразу підтягує підказки:

 • італійська паста рецепт
 • італійська паста приготування
 • італійська паста з фаршем
 • італійська паста карбонара

Виписуйте найбільш релевантні фрази і формулюй з них теги.

Аналіз каналів конкурентів

Пошукайте популярні ролики, що схожі за змістом на ваші. Проаналізуйте, за якими ключовими словами просувають свої відео конкуренти. Врахуйте, що правила YouTube строго забороняють копіювати чужий контент. Наприклад, популярний канал позначає всі свої відео певним переліком тегів, в тому числі з назвою рубрики або каналу. Якщо ви використовуєте абсолютно такий же набір тегів для своїх роликів, YouTube може розцінити це як спробу видачі себе за іншу особу і видалить відео. Тому не копіюйте буквально всі знайдені слова і фрази, виберіть найбільш відповідні.

YouTube не розкриває принцип роботи своїх алгоритмів. Відомо тільки, що на ранжування відео впливає безліч факторів. Але якщо ролики каналу мають однакові теги для відео, то вони можуть рекомендуватися один одному як схожі. А якщо об’єднати свої ролики специфічними брендованими тегами, то шанси на потрапляння в схожі відео до своїх власних роликів підвищаться. При створенні брендованих тегів можете вказати назву свого каналу або рубрики. Придумайте 1-2 брендованих теги і застосовуйте їх для всіх відео.

Як правильно вписати теги

Кількість тегів на YouTube обмежено кількістю в 500 символів. Краще, якщо ви будете використовувати цей обсяг максимально.

Декілька порад:

 • використовуйте не тільки слова, а й словосполучення
 • найбільш ключові і релевантні теги прописуйте на початку, щоб пошуковики ранжували їх в першу чергу
  уникайте помилок: теги з помилками не враховуються
 • використовуйте теги на тих мовах, на яких просуваєте свої ролики
 • не прописуйте теги в описі ролика (це заборонено на YouTube)

В цілому платформа індексує ролики за тегами певний період часу. Якщо за цей період після публікації ви не спостерігаєте очікуваного зростання переглядів, можна сміливо фіксити теги. Замінити їх можна в будь-який час, і кількість правок – необмежена. Але варто звернути увагу на те, що в успішному ролику їх потрібно залишити в спокої, інакше експерименти можуть привести до падіння відео в рейтингу.

Джерело