Обрати сторінку

Безумовно, зростання відеореклами пов’язане з технологіями. До них ми відносимо як до появи нових форматів дистрибуції і зростання числа можливостей вже усталених, так і здешевлення вартості виробництва – сьогодні в будь-якому смартфоні є цілком придатна камера. Тут ми говоримо про зростання відеоформатів з боку закупівель, тобто з боку рекламодавців.

Таким чином, ми вже зараз можемо спрогнозувати зростання споживання відео в найближчі роки, але не будемо.

Давайте краще поговоримо про формати: як найкраще використовувати відео, виходячи із трендів зростання?

Коли ми почали складати список, виявилося, що не так просто класифікувати формати відео. Сьогодні специфіка визначається авторством, метою і платформою розміщення. Тому ми розділили їх на кілька тематичних блоків: формати відеореклами, формати розміщення відеоконтенту, канали і технології. Розповімо докладніше:

Основні формати відеореклами

In-Stream

Відеооголошення, що розміщуються в потоці відео. Реклама може демонструватися користувачу до, під час або після основного ролика. Такі оголошення називаються «прероли», «мідроли» і «построли», відповідно. Існування формату In-Stream можливо в будь-якому відеохостингу, але найбільш широке поширення він отримав на YouTube (TrueView In-Stream). Глядачі можуть пропустити оголошення TrueView In-Stream через 5 секунд після його початку. Плата за перегляд стягується, якщо користувач: переглянув 30 секунд оголошення, переглянув ролик цілком, якщо він коротший, взаємодіяв з ним (натиснув на банер, підказку чи оверлей).

Незважаючи на коментарі про нав’язливість і роздратування користувачів, ви, напевно, вже спробували In-Stream в своєму міксі і оцінили те, що формат продуктивно працює при відповідному креативі. Ми припускаємо, що формат буде прокачуватися в плані кастомізації і персоналізації призову до дії. Наприклад, цільові дії всередині рекламного преролу: заповнення анкети, запит зворотного дзвінка і навіть покупка відразу з відео.

Крім популярного TrueView In-Stream YouTube пропонує і інший рекламний функціонал:

  • оголошення TrueView Video Discovery (відеореклама в результатах пошуку YouTube, в списку схожих відео YouTube, на головній сторінці мобільної версії YouTube);
  • реклама Bamper Ads або 6-секундні оголошення-заставки.

Out-Stream (альтернативні назви in-Read, in-Page, in-Feed)

Відеооголошення, що розміщуються в контенті веб-сайту або соціальної мережі (тобто поза потоком відео). Реклама починає відтворюватися автоматично при попаданні в зону видимості користувача (за стандартами IAB перегляд зараховується при viewability більше 50% і тривалістю від 3 секунд). Якщо плеєр пропадає із зони видимості користувача, відео зупиняється. Відеоплеєр статично розміщується всередині редакційного контенту. Формат Out-Stream доступний в Медійній мережі Google, на платформах BeRoll, NativeRoll і VideoNow.

Що стосується трендів в Out-Stream, тут також помітна тенденція на кастомізацію і персоналізацію. Розвиваються технології таргетингу по контексту сторінки. Можливості точкового таргетингу розширюються, а це безмежний простір для зростання формату і нативності показу.

 

Вірусний посів

Технологія, що підтримує дистрибуцію відеоконтенту в інтернеті. Грубо кажучи, посів дозволяє дати «стусана» для вірусного поширення ролика. Посів відео включає існування двох форматів:

Посів відео, розміщеного на спеціалізованих відеохостингах (YouTube, Coub, Vimeo);
Нативний посів відео – репостинг постів з відео, яке було завантажено в плеєр соціальної мережі (Facebook, Instagram), зовнішніми групами та акаунтами соціальної мережі.
Механізм посіву:

Відео рекламодавця розміщується в плеєрі відеохостингу або соціальної мережі і поширюється на майданчиках паблішерів за допомогою постінгу і репостів. Моделі оплати: за перегляд відео (CPV) / за 1000 показів (CPM).

У вірусному посіві тренди зростання залежать від соцмереж. Зараз спостерігається позитивна динаміка «нативних» форматів і негативна для формату посіву відео в зовнішніх плеєрах.

Branded content

Брендованим контентом може бути будь-який формат соціального відео, “спонсорований” рекламодавцем або брендом: YouTube-серіал або шоу (наприклад, BadTrip від блогера BadComadian спонсорував Meller), Istagram-відео про продукт у форматі demo або інтеграція/продакт-плейсмент в блогерський контент. Даний формат відео часто використовується рекламодавцями для інтеграції своєї продукції і демонстраціі прикладів використання. У разі правильно обраного блогера і нативної подачі формат може принести чудову конверсію в цільові дії і помітно збільшити лояльність до продукції або бренду.

 

Формати розміщення відеоконтенту

Social video

Соціальне відео – це будь-яке відео, головною метою якого є залучення користувачів. Чи це блогерське відео, UGC-ролик з котами або story з магазину продуктів – мета такого контенту не комерційна, а розважальна. У разі блогінгу монетизація може бути додатковим завданням.

Live відео (трансляції, стрім)

Live-відео може бути соціальним контентом, але специфіка його створення дозволяє винести його в окремий формат розміщення відео. Трансляції і стрім забезпечують залучення аудиторії за рахунок ефекту присутності. Приклади: бекстейдж артиста, ігровий стрім, live-зйомка заходу.

Найбільш часті рекламодавці в даному форматі – ігрові видавці і розробники, виробники продукції для геймерів. Як і в Branded Content, нативне оточення і product demo від лідерів думок – це драйвери зростання впізнаваності і лояльності аудиторії.

«New video»

Відносно нові хайпові формати відео 360, віртуальної і доповненої реальності ще не встигли довести свою performance-ефективність, але забезпечують максимальну глибину користувацького досвіду. VR і 36- відео відмінно передають атмосферу ролика, користувач може відчути себе героєм рекламного відео, потрапити в нові місця за допомогою бренду рекламодавця. Проте, рекламні відео в даному форматі зустрічаються не так часто, а ті, що ми бачимо, більше схожі на спецпроект. Фактично, у форматів «нового» відео ще все попереду, а зараз вони представляють собою дорогі «іграшки».

 

Канали розміщення

Відеохостинги

До спеціалізованих відеохостингів, в першу чергу, відноситься платформа YouTube. Зараз понад 1,3 мільярда людей завантажують сюди щохвилини 300 годин відео. Трохи меншою популярністю користуються платформи Coub і Vimeo, що спеціалізуються на зациклених відео і коротких розважальних роликах. А також недавно з’явився в Instagram сервіс IGTV. IGTV має величезний потенціал для розвитку, як формат для авторів. Ми думаємо, що через деякий час на майданчик прийдуть власні блогери з якісним контентом. Так ми побачимо новий хороший майданчик для розміщення реклами, орієнтованої на міленіалів.

Соціальні мережі

Соціальні мережі Facebook і Twitter вже можна вважати повноцінними відеохостингами за кількістю відеоконтенту, завантаженого в їх нативні плеєри. Розміщення відео в кожній соцмережі мають свою специфіку, що дозволяє винести їх в окремі формати в залежності від каналу розміщення.

Месенджери

Попри всі передстороги Telegram і не думає «вмирати». Швидше навпаки – кількість опублікованого відеоконтенту в каналах і чатах зростає. А вбудований міні-плеєр дозволяє переглядати нативні і YouTube-ролики просто і без втрати якості.

Стрімінгові сервіси

Twitch і YouTube Live вивели потокове відео на новий рівень і створили моду на нього. Трансляції ігор, спортивних заходів, стрімінг новин і музики дозволяють бути оточеним відео нон-стоп.

 

Технології розміщення

Персоналізоване і кастомне відео

Зараз ми досить часто зустрічаємо відеоплеєри з персоналізованими кнопками переходу і іконками соціальних мереж. Така кастомізація сприяє зростанню конверсій з відео і дає користувачам зрозумілий call-to-action. Все частіше починають зустрічатися покази рекламного плеєра в контексті статті, в якій розміщений плеєр. Даний форма –  нативний, а глядач більше зацікавлений в пропозиції і переході на цільову сторінку.

Мобільне відео

Існування всіх описаних вище форматів можливо як на робочому столі, так і в Мобайлі. Але є кілька, які набули широкого поширення саме завдяки смартфонам:

  • Fullscreen – відео відкривається на весь екран в банері при завантаженні сторінки. Fullscreen відносять до відео, коли запускається автоплей-відеоролик з таймером;
  • Rewarded відео – основною метою перегляду таких відео є отримання внутрішньої валюти додатків (в основному ігрових);
    Interstitial – рекламний ролик, який програється перед завантаженням контенту мобільного додатку або при зміні контенту у відкритому мобільному додатку.

Кількість мобільної аудиторії зростає пропорційно зростанню відео, два цих середовища постійно знаходяться в локомотиві digital. А коли вони “співпрацюють”, то створюють найбільш топові користувацькі продукти.

 

Кроссплатформенне відео і конвергенція ТБ і digital

Ця технологія зробила багато шуму в минулому році. Ще б пак – інтернет-реклама синхронізується з кількістю переглядів ТВ-контенту. Хтось пропонує підстроювання під заздалегідь відомий таймінг рекламних слотів, хтось виносить додаткові дії в онлайн (голосування, бекстейдж), хтось використовує можливість смартфонів «слухати» навколишні шуми і звуки і синхронізувати рекламні повідомлення. Проте, технологія ще не отримала широкого поширення: по-перше, вона дуже дорога, по-друге, в роботі занадто багато неточностей і складнощів. Але потенціал величезний.

Сьогодні з’являється все більше можливостей роботи з трафіком, а боротьба рекламодавця за увагу глядача виходить на новий рівень. Варто пам’ятати, що під кожен тип контенту підходить певний формат дистрибуції. Якщо ви вирішите розмістити стандартний TV-spot у вірусному посіві – це буде провал. Ви отримаєте охоплення, але результативність кампанії буде дорівнює нулю, так як про вірусний ефект не може бути й мови. Завжди варто приділяти креативу окрему увагу, адаптація під формат – це 80% успіху, а технології зможуть доставити ваше рекламне повідомлення точно за адресою.

 

Так з чого ж складати свій OLV-мікс і на що робити ставку в майбутньому?

Відкриємо вам секрет: немає ніякої чудодійної формули і чарівної пігулки. У кожному з перерахованих форматів є свої плюси і мінуси, і робити ставку на один з них безглуздо. Необхідно підбирати пул форматів, які відповідають вашим завданням, запустити тестові кампанії і зібрати статистику. Далі ознайомитися з результатом і перерозподілити бюджет на користь найбільш конверсійних форматів. Чим вище обсяг статистики – тим більше даних для аналізу і прийняття правильного рішення на основі фактів. Важливо пам’ятати, що відеореклама – точно такий же інструмент digital-маркетингу, як контекстна реклама або e-mail-маркетинг. Тут не тільки можна, а й ПОТРІБНО збирати статистику. До цих пір більшість рекламодавців задовольняються лише мінімумом (охоплення/покази, перегляди, CTR%). З чим це пов’язано, можна тільки гадати.

Якщо ми хочемо еволюції digital, то кожен з нас може зробити свій внесок, збираючи максимум інформації по кожному розміщенню: дані про внутрішні переходи, відмови, продажі, залученість…

І тоді вже завтра ми зможемо знизити вартість контакту, перейти на модель оплати CPL (за лід або продаж) і відкрити двері відеореклами для малого і середнього бізнесу.

Джерело тексту