Обрати сторінку

Багато хто асоціює словосполучення «вірусний маркетинг» виключно з веселими відео в стилі Gangnam Style. Але насправді існує безліч форматів контенту, і ще більше методів його просування.

1. Партизанська тактика
Один з найяскравіших прикладів партизанського маркетингу – акція компанії WePay. Перед входом на конференцію PayPal, головного конкурента, була виставлена 600-фунтова брила льоду.

Посил блискучий, так як клієнти PayPal довгі роки скаржилися на політику «заморозки» і бану акаунтів, що періодично заважає знімати зароблені гроші.

2. Робота з продуктом
Свічкова компанія Diamond Candles фактично вибудовує своє УТП (унікальна торгова пропозиція) навколо підтримки розмов про продукт. За всяку ціну маркетологи домагаються обговорення, дискусії та іншого галасу навколо товару. Одна з акцій особливо цікава.

Статистика показала, що 98% клієнтів Diamond Candles – Жінки. Тому маркетологи вирішили, що необхідно викликати шум саме серед представниць жіночої статі. Справа була так: в кожну упаковку зі свічками традиційно входить простеньке колечко. Але щоб розпалити інтерес до компанії, кілька разів в одну з упаковок було підкладено кільце з діамантом вартістю в 5000 $!

В результаті піднявся великий шум. Хтось засуджував власників компанії, хтось схвалював, але ТИМ часом виручка Diamond Candles шалено зростала, і склала $ 1 000 000 за рік. НА СВІЧКАХ!!!

3. Досвід
В рамках переосмислення маркетингової стратегії фільму «Керрі» був створений ролик з телекінезом в кафе. Молода дівчина розсердилася на чоловіка і почала трощити все навколо силою думки. Відео дуже ефектне, особливо радує факт, що відвідувачі в той момент не здогадувалися про зйомки і сприйняли все всерйоз!

4. Серії вірусів
Комп’ютерні ігри, фільми жахів – це все добре. Але як змусити людей говорити про блендери? З цим питанням зіткнулася компанія Blendtec при просуванні нової лінії продуктів. Що ж вона зробила? Знайдене рішення виявилося блискучим. Серія вірусних роликів Will It Blend? ілюструє – в блендерах компанії можна перемолоти практично все що завгодно, включаючи продукцію компанії Apple.

5. Класичне вірусне відео
З появою YouTube терміни «вірусна реклама» і «вірусне відео» практично злилися в одне у свідомості людей. Вірусні відео практично завжди дуже креативні. Реклама від The Dollar Shave Club вже стала класикою. Засновник компанії на ходу розповідає про суть бренду, а підноситься все це через абсурдний гумор і награний пафос!

Наступний приклад – перший хіт YouTube, який набрав більше мільйона переглядів. Ролик спрямований на просування лінійки взуття Nike Tiempo Legend, яку носив Роналдіньо.
На розчарування багатьох фанатів, які не звикли до вірусного відео, ролик підроблений. Але ефект від кампанії вражає все одно.

У наступному прикладі немає ніякого обману. Вірусна реклама камер GoPro демонструє відео про пожежних, які рятують кошеня. По-перше, сам привід дуже зворушливий, а по-друге, реклама вигідно висвітлює якість камери: