Обрати сторінку

Дуже часто в інтернеті і тематичних групах виникають запитання «Які книги найкраще почитати?», «З чого почати?», «Як навчитися створювати інфографіку?» І інші подібні питання. Головна відповідь на всі вище перераховані запитання – це практика. Жодна книга, жоден урок, жоден інститут не дадуть вам того, чого ви не змогли б домогтися самостійно. Але книги, безумовно, вносять свій вклад в розвиток, а хороші книги можуть дуже допомогти у вивченні якоїсь області. Тому нижче наводимо декілька найбільш якісних книг, які ми особисто прочитали, а також завжди радимо читати і перечитувати всім, хто хоче навчитися створювати інфографіку та візуалізувати дані.

Джин Желязны «Говори на языке диаграмм»
Дуже якісна книга від гуру створення діаграм, графіків та іншої графіки для презентацій і виступів в компанії McKinsey. ЇЇ рекомендують читати в першу чергу усім, хто хоче навчитися чітко і лаконічно виражати свої думки і доносити ідеї за допомогою діаграм.

 

 

 

 

Дэн Роэм. Практика визуального мышления
Це доповнена і оновлена версія книги Роема «Визуальное мышление». Якщо перша книга Желазни більше навчає правильності представлення даних: які діаграми і графіки, в яких випадках правильно використовувати, чим одні графіки кращі за інші і т.д., то ця книга більше про наочність представлення даних і роботу з великими масивами інформації. Як правильно обробити інформацію, її систематизувати, як виділяти найголовніше.

Нейтан Яу. Искусство визуализации в бизнесе
Автор книги один з найвідоміших в США експериментатор з візуалізації даних. Він спеціалізується на BigData, тобто на візуалізації величезної кількості інформації, використовуючи програмні методи. «Исскуство визуализации в бизнесе» — це в прямому сенсі навчальний посібник про роботу з різною інформацією на конкретних прикладах, які можна зробити самому, прочитавши чергову главу.

The Data Journalism Handbook
Посібник «The Data Journalism Handbook» народився з 48-годинного семінару на Лондонському заході «Mozilla Festival 2011». В його створенні взяло участь 50 експертів з усього світу, котрі займаються інфографікою, візуалізацією інформації або суміжними областями, і які володіють кращим досвідом у їх застосуванні.

 

 

 

 

Сьюзан Уэйншенк. 100 главных принципов дизайна
Авторка книги не лише дизайнер, а й доктор психологічних наук, яка створює свої роботи базуючись інформації, яку отримує, аналізуючи поведінку людей та їх психологію. Описані тут результати досліджень повністю стосуються взаємодії людей з різними результатами роботи дизайнерів: сайтів, плакатів, інфтерфейсів і т.п. Незалежно від вашої спеціалізації ви знайдете корисні для себе хитрощі залучення уваги користувачів.

Дэвид Маккэнндлесс. Инфографика
«Инфоргафика» — це збірка робіт самого Девіда. Головна її особливість у тому, що автор — практик, а не теоретик. Має більше 20 років досвіду у створенні інфографіки і популяризує її, влаштовуючи різні конкурси та майстер-класи для дизайнерів. Тож, якщо ви хочете подивитись на чудові приклади інфографіки і візуалізації даних, то ця книга те, що потрібно.